ΠΤΗΣΗ ΑΠΟ Α/Δ ΑΡΑΧΘΟΥ

2023-10-09 23:46

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 09 Οκτωβρίου 2023 η πτήση των τυχερών νικητριών της λαχειοφόρου αγοράς του πανηγυριού του συλλόγου της 25ης Ιουλίου 2023.

Τυχερές ήταν η Κυρία Φώτου Αγγελική και η Κα Αργυρώ Χουλιάρα, οι οποίες πέταξαν μία 20λεπτη πτήση γύρω από τον Αμβρακικό, προσφορά των εταιρειών Ionian Aviation (www.ionian-aviation.com), Ήπειρος Aviation (www.facebook.com/profile.php?id=100084881198485και ATP Greece (www.facebook.com/profile. php?id=100085387153855).

Η εν λόγω πτήση αν και πραγματοποιήθηκε καθυστερημένα λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων των εταιρειών, διεξήχθη υπό εξαιρετικές καιρικές συνθήκες, γεγονός που βοήθησε τις τυχερές να απολαύσουν την όμορφη βόλτα.

Αρχικά οι νικήτριες ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του αεροδρομίου με την επωνυμία «Αεροδρόμιο Αράχθου Σμηναγός (Ι) Αναστάσιος Μπαλατσούκας» στο χωριό Κολομόδια Άρταςκαι στην συνέχεια πέταξαν με πιλότο τον εκπαιδευτή Κο Βενετίκο Κωνσταντίνο στα 2000ft άνωθεν του Αμβρακικού κόλπου και των χωριών γύρω από το αεροδρόμιο.

Μετά από περίπου 20 λεπτών εναέριας διαδρομής προσγειώθηκαν στο αεροδρόμιο γεμάτες ενθουσιασμό και ικανοποίηση, εφοδιασμένες με αξέχαστες αναμνήσεις και αρκετό φωτογραφικό υλικό.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε τις τυχερές νικήτριες για την συμμετοχή τους και να ευχαριστήσουμε τις εταιρείες Ionian Aviation, Ήπειρος Aviation και ATP Greece για την ευγενική και τιμητική χορηγία που έκαναν στον σύλλογό μας.

Για φωτογραφικό υλικό μπορείτε να επισκεφτείτε την συλλογή «ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ» στην σελίδα που διατηρεί ο Σύλλογός μας στο Facebook.