ΚΟΨΙΜΟ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ 2024

2024-01-08 19:24

Πραγματοποιήθηκε η πρωτοχρονιάτικη εορταστική εκδήλωση και  το κόψιμο της παραδοσιακής βασιλόπιτας του Συλλόγου μας την Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024 στον χώρο του πρώην Δημοτικού Σχολείου Μύτικα, αμέσως μετά την ολοκλήρωση των εργασιών της Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου μας.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν μέλη και συγχωριανοί μας, οι οποίοι, παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες έδωσαν το παρόν και διασκέδασαν με χαμηλή λαϊκοδημοτική μουσική, απολαμβάνοντας τα εδέσματα και τα ποτά που πρόσφερε ο Σύλλογός μας.

Το τυχερό φλουρί κέρδισε η νεαρή Σοφία Παππά του Στεφάνου, το οποίο συνοδευόταν από μία ηλεκτρική σκούπα, προσφορά του Συλλόγου.

Ευχαριστούμε όσους συνέβαλαν στην διοργάνωση της εκδήλωσης και ιδιαίτερα τον Ιερέα του χωριού μας Πατέρα Θωμά που μας τίμησε με την παρουσία του και μας χάρισε την ευλογία του.

Ευχόμαστε σε όλους Καλή Χρονιά, γεμάτη υγεία και ευτυχία.

Για φωτογραφικό υλικό μπορείτε να επισκεφτείτε την συλλογή «Εκδηλώσεις» που διατηρεί ο σύλλογός μας στο Facebook.