ΔΩΡΕΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΤΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ ΘΗΛΕΩΝ ΜΕΛΙΣΣΑ

2019-03-24 10:23

Ο Σύλλογός μας, συνεχίζοντας την προσπάθεια ενίσχυσης του κοινωνικού έργου που πραγματοποιούν οι φιλανθρωπικοί οργανισμοί της χώρας μας, παρέδωσε την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2019 στο Ορφανοτροφείο θηλέων «Μέλισσα» τα τρόφιμα και τα είδη πρώτης ανάγκης που συλλέχτηκαν στην εορταστική εκδήλωση που πραγματοποιήσαμε με μεγάλη επιτυχία την Καθαρά Δευτέρα.

Η εκστρατεία της συλλογής αγκαλιάστηκε από την πρώτη στιγμή από δεκάδες συγχωριανούς μας και κατοίκους των όμορων χωριών, γεγονός που είχε σαν αποτέλεσμα την αποστολή πάνω από 25 συσκευασμένα κουτιά με ζυμαρικά, ρύζι, όσπρια και διάφορα άλλα είδη τα τέσσερα τελευταία χρόνια, δίνοντας έτσι μία ελάχιστη βοήθεια στο δύσκολο και θεάρεστο έργο που επιτελεί το προσωπικό όλων των φιλανθρωπικών οργανισμών για τα παιδιά που βρέθηκαν από πολύ νωρίς αντιμέτωπα με το άσχημο πρόσωπο της ζωής.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε μία ακόμη φορά όλους τους υποστηρικτές της προσπάθειάς μας, οι οποίοι παρά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε τα τελευταία χρόνια σε κοινωνικό και οικονομικό επίπεδο, έδωσαν το παρόν και προσέφεραν γενναιόδωρα το υστέρημά τους για τον ευγενή αυτό σκοπό.

Για φωτογραφικό υλικό από την παράδοση των συσκευασιών στο Ίδρυμα στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης, καθώς και την ευχαριστήρια επιστολή της Διευθύντριας του Σωματείου μπορείτε να επισκεφτείτε την συλλογή «ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ» που διατηρεί ο Σύλλογός μας στο Facebook. Όσοι επιθυμούν να προσφέρουν με ιδιωτική πρωτοβουλία στο εν λόγω ίδρυμα μπορούν να καλούν στα τηλέφωνα που αναγράφονται στην ευχαριστήρια επιστολή ή να ενημερωθούν από το site του ιδρύματος στην διεύθυνση https://www.stegimelissa.gr.